header image
Start arrow Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny PDF Drukuj E-mail
 

Informujemy, iż rodziny, które posiadają Kartę Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej (plastikowa karta) również mają możliwość uzyskania jej w formie elektronicznej.

Elektroniczna wersja Karty Dużej Rodziny jest o tyle komfortowa, że wystarczy, aby jeden z rodziców wyświetlił na swoim telefonie Karty wszystkich członków rodziny, wówczas nie ma już potrzeby szukania plastikowych kart przez pozostałe osoby. Ponadto aplikacja umożliwia łatwe i szybkie znalezienie Partnerów Karty Dużej Rodziny.

Nowe rodziny bądź wnioskujący o przyznanie karty dla nowych członków rodziny mają możliwość wnioskowania zarówno o kartę w wersji tradycyjnej jak i elektronicznej równocześnie.  W momencie wnioskowania od razu o obie formy Karty wnioskodawcy nie ponoszą opłaty za domówienie wersji elektronicznej.

Zwolnieni z opłaty są również Ci członkowie rodzin wielodzietnych, dla których wniosek o Kartę Dużej Rodziny został złożony przed 1 stycznia 2018 r. i dla których wniosek o domówienie Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej zostanie złożony najpóźniej 31 grudnia 2019 r. 

 

Na poniższych stronach znajdziecie Państwo wyczerpujące informacje na temat wnioskowania o Kartę Dużej Rodziny:

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/karta

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/

 

Ponadto pod adresem:https://www.mpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziny-lub-wydanie-duplikatu/ znajduje się wzór wniosku oraz wszelkie niezbędne instrukcje i objaśnienia do jego wypełnienia.

 

Uwaga!

Istnieje również możliwość złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny w wersji elektronicznej za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Informacje na ten temat dostępne pod linkiem:

https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/